Likwidacja szkód komunikacyjnych Warszawa

W zakładzie Auto-Młynarski na ulicy Chodeckiej 1A likwidacja szkody w Twoim samochodzie przebiega szybko, sprawnie i profesjonalnie. Wszystkie czynności, które zakład może wykonać w Twoim imieniu, bierzemy na siebie. Począwszy od zgłoszenia szkody, poprzez przeprowadzenie oględzin z rzeczoznawcą z firmy ubezpieczeniowej, kosztorysowanie szkody, organizację części zamiennych, samą naprawę, a kończąc na zrefundowaniu kosztów naprawy bezpośrednio od ubezpieczyciela.

Dzięki temu cała likwidacja szkody zarówno z polisy autocasco, jak i z oc sprawcy sprowadza się do dwóch wizyt w zakładzie: przy wstawianiu uszkodzonego auta oraz przy odbiorze naprawionego samochodu. Nie trzeba już jeździć do inspektoratów firm ubezpieczeniowych. W naszym zakładzie posiadamy wszystkie formularze niezbędne do prawidłowego zgłoszenia szkody w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Podczas wstawiania auta do zakładu pomagamy wypełniać druki zgłoszeniowe oraz skanujemy do systemu potrzebne dokumenty. Po naprawie i wydaniu samochodu sami zgłaszamy się do firmy ubezpieczeniowej o refundację poniesionych kosztów. Klient zakładu Auto-Młynarski nie uczestniczy finansowo w procesie likwidacji szkody – wszystko odbywa się bezgotówkowo.

Likwidacja szkody komunikacyjnej do rozległy proces, a sama naprawa blacharsko-lakiernicza jest tylko jej małą częścią. Proces ten zaczyna się już właściwie od holowania uszkodzonego auta do warsztatu. Zakład Auto Młynarski pokrywa koszty transportu samochodu z miejsca kolizji do warsztatu. Następnie dokonujemy zgłoszenia szkody, czyli wypełniamy druki, skanujemy do systemu, zawiadamiamy ubezpieczyciela o zdarzeniu i zamawiamy wizytę rzeczoznawcy. Do przyjazdu pracownika firmy ubezpieczeniowej nie wolno dokonywać zmian (napraw) w uszkodzonym aucie. To może potrwać kilka dni. Na szczęście zakład Auto-Młynarski dysponuje autami zastępczymi i wypożycza je bezgotówkowo.

Podczas wizyty rzeczoznawcy demontujemy wszystkie uszkodzone elementy i czuwamy nad prawidłowym opisem auta. Następnie otrzymujemy ocenę techniczną od ubezpieczyciela. Sprawdzamy ją pod kątem technicznym i ekonomicznym. Jeśli znajdujemy w tej ocenie błędy (próby „zaoszczędzenia” na naszym Kliencie) zgłaszamy tzw. dodatkowe oględziny. To znowu może potrwać kilka dni, ale na ten okres zakład Auto Młynarski także wynajmuje samochody zastępcze. Po otrzymaniu poprawnej oceny technicznej od ubezpieczyciela tworzymy na jej podstawie nasz kosztorys. Przestawiamy go towarzystwu ubezpieczeniowemu do akceptacji. Otrzymanie zatwierdzonego kosztorysu jest równoznaczne z otrzymaniem zgody co do zakresu naprawy. Teraz można zamówić części zamienne. Zakład Auto Młynarski stara się uzgadniać z ubezpieczycielem naprawę każdego samochodu na częściach oryginalnych. Unikamy napraw na tzw. zamiennikach.

Po skompletowaniu części zamiennych odbywają się prace blacharskie. Blacharz montuje nowe części, sprawdza ich jakość wykonania oraz spasowanie. Jeśli wszystkie części spełniają swoje zadanie, blacharz ponownie demontuje je i oddaje do lakierowania. Na lakierni nowe elementy oraz części naprawione są poddawane: czyszczeniu, zabezpieczaniu antykorozyjnemu, podkładowaniu. Lakiernik wykonuje lakierowanie w kabinie bezpyłowej. 

Końcowa faza naprawy to montowanie polakierowanych części. Każdy samochód oddany do zakładu Auto-Młynarski jest po naprawie czyszczony wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli zachodzi potrzeba to oprócz mycia wykonujemy także polerowanie. Auto jest gotowe do wydania, ale proces likwidacji szkody dalej trwa. Po odbiorze samochodu składamy faktury za wykonane usługi do ubezpieczyciela i prowadzimy proces refundacji poniesionych kosztów. 

 

Nasz warsztat blacharsko-lakierniczy w Warszawie współpracuje bezgotówkowo ze wszystkimi firmami ubezpieczeniowymi:

Allianz, Aviva, AXA, Benefia, BRE, Chartis, Compensa, Concordia, D.A.S., HDI, Gothaer, Hestia, Europa, Generali, InterRisk, Liberty Direct, Link4, MTU, PZU, TUW, TUW Pocztowe, TUZ, Uniqa, Warta

Jak trafić do naszego warsztatu blacharsko-lakierniczego?

Nasze centrum napraw powypadkowych mieści się przy Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie przy ul. Chodeckiej 1A na odcinku pomiędzy ul. Matki Teresy z Kalkuty a ul. Balkonową.

Najbliżej do nas dojechać jest z miejscowości: Warszawa, Legionowo, Jabłonna, Marki, Ząbki, Zielonka, Sulejówek, Łomianki, Izabelin, Stare Babice, Nieporęt, Stanisławów, Kobyłka, oraz dzielnic: Targówek, Białołęka, Rembertów, Praga Północ, Praga Południe, Wawer, Bielany, Żoliborz, Bemowo, Wola, Śródmieście, Centrum, Ochota, Mokotów, oraz osiedli: Bródno, Zacisze, Żerań, Tarchomin, Lewandów, Brzeziny, Lewinów, Targówek, Praga, Grochów, Gocławek, Saska Kępa, Gocław, Kawęczyn, Jelonki.

Warszawa ul. Chodecka 1A